Školní psycholog

Milí žáci, vážení rodiče a kolegové,

ocitli jsme se v krátké době v úplně nové situaci. Na mnoho z nás se valí velké množství úkolů, museli jsme změnit své zvyky i zavedenou rutinu, trávíme většinu času v omezeném prostoru našeho bytu, odříznuti od širší rodiny a přátel… z televize i internetu se valí množství zpráv o koronaviru, navíc často s protichůdnými informacemi. Je těžké zorientovat se v té záplavě údajů a vybrat ty, co jsou věcné a přínosné.

Je normální pociťovat v takové situaci úzkost, strach, nejistotu. Cítit se sklíčený. Bezradný. Každý máme jinou míru psychické odolnosti, nalézáme se v jiných situacích a dostává se nám různé podpory od okolí. Není třeba se stydět, pokud mám pocit, že zvládám situaci hůř než kamarádi/kolegové.

Přináším několik tipů na zvládání domácího učení, omezení pohybu venku či rostoucí úzkosti. Infografiky vytvořili mí kolegové – školní psychologové.

Pokud byste měli pocit, že vlastními silami nezvládáte udržet psychickou pohodu, jsem tu pro vás. Nabízím telefonickou či mailovou konzultaci. Jen vás prosím, abyste si termín konzultace předem dohodli na mailu či po sms, abych pro vás měla dostatek klidu a času.

Držím nám palce,

Michaela Žáková

školní psycholožka

tel: 777 576 922

mail: zakova.michaela@gmail.com