Tak se to podařilo....

 

V neděli 10.ledna odjela naše třída 7. B na lyžařský kurz do Kořenova na chatu TJ Turnov.

 

Počasí ani stav sněhové pokrývky nebyl ideální, ale při průzkumné vycházce jsme zjistili, že na sjezdovce v Příchovicích U Čápa se dá jezdit. Hurááááá!

 

            V pondělí ráno jsme vyrazili. Někteří z nás stáli na lyžích nebo snowboardu poprvé – celé dopoledne byl velký boj o přežití. Zvítězí lyže nebo my? Podařilo se. Po obědě jsme už všichni jezdili na velkém vleku. Počasí nebylo úplně ideální, ale nikdo si nestěžoval – mohli jsme přece lyžovat! Po návratu na chalupu jsme se vrhli na přípravu večeře, zeleninového a ovocného občerstvení a vaření několika litrů čaje. Večer nás čekala přednáška o mazání lyží (především běžek), na které jsme měli vyrazit, jen co připadne nějaký sníh a schová krtičiny a kameny. Do večerky jsme stihli i nějaké hry – největší boj byl o parlamentní pozice.

 

            Ve středu – odpočinkový den- konečně začalo pořádně chumelit. S radostí jsme se chopili běžek a vyrazili vstříc dobrodružství. Málo kdo věděl, co obnáší pohyb na těchto nestabilních, úzkých a kluzkých lyžích. Přežili jsme všichni. Odměnou nám byl výborný řízek na Hvězdě, úžasný pohled na Alpy ze Štěpánky, setkání Eskymáků s ledními medvědy, zkoušení teploty sněhu a hlavně pořádná koulovačka.

 

            V pátek jsme naše celotýdenní snažení ukončili závodním slalomem. Chatu jsme uklidili dle představ paní zprávcové a pořádně utahaní, ale spokojení, jsme usedli do autobusu a už se těšili na maminčiny dobroty.

 

            Bylo to prima – třeba ještě někdy na lyže či běžky společně vyrazíme.

 

                                                                                                                                 Žáci 7. B

 

feed-image RSS kanál