Můj už několikátý pobyt se školou v Německu, byl opět nezapomenutelným zážitkem. I když cesta vlaky a autobusy byla vskutku hektická, tak byla velice zábavná. Stejně ale musím uznat úlevu, když už jsem věděla, že jsem na místě. Už po cestě jsem poznala spoustu nových kamarádů, a to je důvod, proč na podobné akce jezdím moc ráda.

Na vlakovém nádraží v Drážďanech nás vítaly známé (z loňského pobytu v Německu), ale i neznáme tváře německých dětí, které s námi měly strávit čtyři dny v Centru pro děti a mládež. Společně jsme dojeli k místu, kde jsme následující dny měli být ubytováni.

·      První den jsme se všichni seznámili u společenských her a u prohlídky nádherných Drážďan https://www.dresden.de , u které jsme měli krásný výklad a skupinovou hru. Moc se mi to líbilo.

·       Druhý den jsme se ráno nasnídali a vyrazili do městečka Pulsnitz http://www.pulsnitz.de/ , kde jsme navštívili muzeum perníku, a kde jsme si také mohli vlastní perníčky upéct i nazdobit podle vlastní libosti. Pak následovala cesta do areálu, kde jsme bydleli. Po večeři jsme se vypravili na trénink sebeobrany, kterou jsme absolvovali pod vedením zkušených trenérů. Naučili jsme se spoustu nových kousků a všichni jsme se velice dobře bavili. Po příjezdu z nočního kurzu sebeobrany, jsme byli natolik vyčerpaní, že jsme lehli a usnuli, abychom měli dostatek energie na další den.

·      V pátek ráno jsme se nasnídali a vyrazili do Míšeňské porcelánové manufaktury http://www.stadt-meissen.de/ . Viděli jsme ruční výrobu, což je v dnešní době velice vzácné. A tak jsem z toho byla velice mile překvapena. Prohlídka manufaktury a výstavy byla ukončena zábavnou hrou a malým překvapením. Pak jsme všichni vyrazili do městské restaurace, kde nám uvařili moc dobré jídlo. Po obědě jsme si dali příjemnou procházku, a potom vyrazili nakupovat zpátky do Drážďan, abychom si v Prager Straße koupili něco na památku.

·       V sobotu ráno jsme si přivstali, abychom si zabalili věci. Poté jsme navštívili Technické sbírky http://www.tsd.de/ , kde jsme měli dlouhý rozchod. V tomto muzeu byla spousta zajímavých věcí. Po ukončení prohlídky nádherného muzea jsme se vydali na nádraží, kde nastal čas loučení a my se vydali na cestu domů. Jsem moc ráda, že jsem na tento pobyt byla vybraná. J

 

Kateřina Kopiarová , 9. A

 

banner120x90 1 Logo VCT2 logo ev2 1 Logolink2 jsns logo1